Topi
2016-08-06 17:03:38
Topi
2016-08-06 14:55:13
barodza
2016-08-06 09:29:39
barodza
2016-08-06 09:21:13
barodza
2016-08-06 09:21:12
Topi
2016-08-06 01:01:54
Amerika változtat Magyarország-politikáján a választások után?
Ifj. Koszorús Ferenc fontos cikke, és - üzenete a magyaroknak (Washington) / 2016.05.02., hétfő 09:01 /
http://www.kephost.com/image/cL3C
Az Egyesült Államok ( a gonosz tengelye usa-izrael) visszatér e John Fitzgerald Kennedy külpolitikájához? Az Amerikai Magyar Szövetség elnöke a választás utáni lehetőségeket elemzi. A zárójelben lévő saját hozzáfűzés!
"Szembe kell néznünk azzal a ténnyel, hogy az Egyesült Államok nem mindenható és nem mindentudó. A föld lakosságának mindössze hat százaléka vagyunk, tehát nem kényszeríthetjük rá akaratunkat az emberiség 94 százalékára, nem tehetünk minden rosszat jóvá, nem fordíthatunk vissza minden csapást, éppen ezért nem lehet a világ minden problémájára amerikai megoldás" - szögezte le közel ötven évvel ezelőtt John Fitzgerald Kennedy elnök.
Úgy tűnik azonban, hogy mind a Demokrata, mind a Republikánus Párt elfelejtette ezt az üzenetet. Ehelyett a politikusok és az úgynevezett külpolitikai szakértők, tanácsadók azt hangsúlyozzák, hogy a Szovjetunió összeomlása után az Egyesült Államok az "egyetlen" szuperhatalom, a "kivételes" nemzet, a "pótolhatatlan" ország. Mindez ahhoz vezetett, hogy ezek a politikusok és szakértők természetesnek veszik, hogy az Egyesült Államoknak nemcsak joga, de kötelessége is beleavatkozni más országok ügyeibe, akár a legdrasztikusabban is, mint például Irakban. Úgy érzik, ők határozzák meg, mi az igazi demokrácia. Ezt próbálják exportálni, felülről rákényszeríteni a "kevésbé demokratikus" társadalmakra.
Ez a hozzáállás Magyarországgal kapcsolatban úgy érvényesül, hogy mind a kormány, mind az újságírók nyíltan és rendszeresen bírálják a jelenlegi magyar kormányt. Annak ellenére, hogy szabad választással került hatalomra, és mint NATO-tagország, szövetségese az Egyesült Államoknak. Mi lett az eredmény? Az a széleskörű benyomás alakult ki, hogy Amerika lenézi és megalázza a magyar népet a kritikák szakadatlan áradatával, amelyek közül sok eltúlzott, hiteltelen, elfogult. A bírálatok kiterjedtek olyan témákra is, amelyek egy független nemzet belügyei közé tartoznak, mint például történelmi események és alakok megítélése.
Mások mellett az Amerikai Magyar Szövetség is rendszeresen felhívta a figyelmet arra, hogy a nyilvános megszégyenítés hátrányos következményekkel járhat, és alááshatja az Egyesült Államok stratégiai érdekeit a térségben. A jó kétoldalú magyar-amerikai kapcsolat és egy erős, egységes NATO mindkét ország érdeke akkor, amikor olyan kihívásokkal kell szembenézni, mint Oroszország vagy a terrorizmus.
Aggodalmaink azonban süket fülekre találtak, mivel a washingtoni külpolitikai establishment behatárolt és merev gondolkodásmódja jelentős akadálya lett a változásnak.
Az idei év szokatlan és a konvencióktól elrugaszkodó elnökválasztási kampányában azonban mind a bal-, mind a jobboldal politikai spektruma feléleszthet eddig hanyagolt, új elveket.
Bár Bernie Sanders minden valószínűség szerint nem lesz a Demokrata Párt elnökjelöltje, de hatása formálhatja az Egyesült Államok külpolitikáját, és eltérítheti attól a mindenáron való egyoldalú beavatkozástól, amit a külpolitikai establishment támogat. A "szkeptikus önuralom" elve azt tükrözi, hogy Sanders látszólag érzékeny a rezsimváltozás következményeire, és ellenszenvvel figyeli, ahogy Amerika a világ csendőre szerepét játssza. Amikor Sanders új elképzeléseket sürget, valójában Kennedy elvetett filozófiájához tér vissza.
Április 27-én a vezető republikánus elnökjelölt, Donald Trump körvonalazta külpolitikai elképzeléseit, miközben becsmérelte az "őrültséget, az arroganciát, ami egyik külpolitikai katasztrófától a másikig vezetett". Beszédének fő témája az volt, hogy "itt az idő teret adni az új hangoknak, új elképzeléseknek". Ígérte, hogy vezetése alatt, "az Egyesült Államok felhagy a nemzetépítés politikájával, ehelyett a világ stabilitására helyezi a hangsúlyt. Trump azt is ígéri: "együttműködik a szövetségesekkel a nyugati értékek és intézmények megerősítésében. Ahelyett, hogy olyan egyetemes értékeket terjesztenénk, amelyeket nem mindenki oszt vagy akar, meg kell értenünk, hogy a nyugati civilizáció erősítése és eredményeinek hirdetése jobban fogja ösztönözni a politikai reformokat, mint egy katonai beavatkozás."
Bár nehéz jósolni - hiszen Sanders nem a külpolitikára fektette a hangsúlyt, Trump pedig következetlen - egyes elemzők úgy vélik, hogy az új szemléletmód az amerikai-magyar kapcsolatok alakításában is szerepet játszhat. Az Egyesült Államok visszafoghatja az önpusztító nyilvános leckéztetést, ami csak arra szolgál, hogy elidegenítse Amerika barátait. Ehelyett sokkal konstruktívabb, hatékonyabb és sikeresebb módot találhat arra, hogy ösztönözze a demokratikus reformokat, az erős demokratikus intézmények megteremtését. De annyit is jelenthet, hogy Amerika hagyja, hogy Magyarország saját maga alakítsa politikai jövőjét, ahelyett, hogy ezt kívülről rákényszerítenék.
Függetlenül attól, hogy ki nyeri a novemberi választást, érdekes lesz követni a fejleményeket, különösen azt, hogy a győztes alapvetően módosítja-e az amerikai politikát Magyarország vonatkozásában, és újraépíti-e a hosszú távú barátságot a két nemzet között.
Topi
2016-08-05 21:32:38
Topi
2016-08-05 20:57:32
Topi
2016-08-04 23:01:34
Topi
2016-08-04 19:02:12
kurucPista
2016-08-04 17:01:21
Végre! - egy kis jó hír - ha igaz, törölve lett idősebb hátrányosi spari szpartakuszi kislászló - köszönet!
wk.szilvia
2016-08-04 16:04:57
https://youtu.be/bsebGXN8WSY
„ Alles im Griff? Bundeskanzlerin Angela Merkel gerät nach den jüngsten Anschlägen zunehmend unter Druck.
Willy Wimmer attackiert Bundesregierung: "Die Zeit des Rücktritts ist überfällig" „
„A legutobbi tamadasok utan Merkel egyre erösebb nyomas alatt van. Willy Wimmer a Szövetségi-Kormanyt tamadja: "A lemondas ideje rég esedékes" „
(Az interview lényeges mondanivalojat forditom )
A Szövetségi Kormany 1999 ota haborukban vesz részt, ennek köszönhetö amit ma Németorszagban.atélünk. A helyzet katasztrofalis és még rosszabb lehet. A pénteki müncheni eset utan a bajor rendörség az osztrak specialis egységgel (Kobra) összefogott.Ezt a kormanynak kéne megtennie. De akkor, amikor olyan Szövetségi Kormanyunk van, amelyik ezzel a lehetöséggel nem él, - hogy milyen okbol, amit a német népnek maig nem magyarazott meg!!! - akkor a megtörténteken nem csodalkozhatunk.
Ez év majusban jelentös, nagy német ujsagokban arrol irtak, hogy tavaly a Szövetségi belügyminiszter a német hatarokat védeni akarta és a Szövetségi Rendörséget a hatarra akarta küldeni, de Merkel ezt megakadalyozta. Miert? Mi volt ennek az oka? Senkinek sem magyarazta meg!
Ha a problémaval nem tud mit kezdeni, vagy nem akar (Merkel), le kell mondania!
A lemondasa esedékes!
Amerikaval együtt a haborukkal népeket teszünk hazatlanokka.
Riporter: Mi lehet a megoldas?
Willy Wimmer: A probléma nem a megoldas, hanem a probléma abban all, hogy Merkel minden hivatali esküt megszegve a mult évben megnyitotta a hatarokat és azok azota sincsenenk lezarva.
Az europai hatarokat le kell zarnunk és a német hatarokat le kell zarnunk!
Ameddig mi ezt nem tesszük meg, hatartalan kaoszt okozunk Europaban.
A Szövetségi Kormanynak a nemzeti érdekeket kell képviselnie, a sajat allampolgarai biztonsagarol kell gondoskodnia, az allamhatalmat ugy gyakorolni, hogy az allam területe védve legyen és vaallvetve mas europai orszagokkal!
Europa érdekében teljesen lehetetlen, hogy az ö hibas politikajat a szomszédos orszagok karara végrehajtsa. Amivel nemcsak sajat orszagunkat, hanem ugyan ugy Europat is tönkreteszi.
Ezt be kell fejezni!!!
Mariann
2016-08-04 11:41:14
Az Alkotmáyos Ellenállás nevű csoport ha jól értem a rákosista alkotmányt akarja visszaállitani. A vezetői között volt rendőrtábornok és más kérdőjeles figurák is vannak, kétségtelenül magyar támogatókkal. Furcsa és értelmetlen dolognak tűnik, lehet hogy tévedek.
Kocsis Lászlóné
2016-08-04 10:09:31
A tegnap esti (2016.08.03.) műsorral kapcsolatban: Kedvelője lettem még az elején az alkotmányos ellenállás nevű csoportnak a facebookon. Kíváncsi voltam, hogy mit is akarnak és mi lesz belőle. Már az elején nekem a posztolt videóikon igen nem magyaros vonásokkal rendelkező valakik beszélgettek, de gondoltam, nem vagyunk egyformák, még lehet jó a szándék. Azonban, tegnap éjjel, nekik is át akartam küldeni a dr.Bene Gáborral folytatott beszélgetés you tube-s videóját, ami többszöri próbálkozásra sem sikerült (pedig rengetegszer kitartóan próbálkoztam)!!! ezek után írtam nekik pár sor, hogy meg kellene hallgatni a dr.Bene Gábor véleményét!! Kiírta az oldaluk, hogy engedélyeztetésre várjak. Nos: Még nincs kint semmi róla. Ma megint tettem egy próbát. Ma le is másoltam a kiírásom. Tehát valóban el lehet gondolkodni, ha ezt is reakció nélkül törlik!!! Íme:
A DR.BENE GÁBOR NEVE NEM KERÜLHET KI ERRE AZ OLDALRA? Tehát cenzúrázva van már itt is? Nagyon furcsállom, mivel Ő igazán elkötelezett híve az Alkotmány rendbetételének. Szeretném, ha kikerülne egy tegnap esti beszélgetése a Kubínyi Tamással, melyben az alkotmányosságról és az alaptörvényről folytatnak párbeszédet. Ha valóban jó szándék munkál ebben a csoportban, akkor gondolom a kritika sem ütközik korlátba. Ha ezt a szándékot megtagadja az "admin", egyértelművé válik a szándék, ami számomra nem tud pozitív lenni. Egy cenzúra nélküli élő tvműsor tegnapi felvétele sem lehetne akadály a jobbítás érdekében!!!
Ezek után valószínű ki is leszek zárva ebből a facebook csoportból. Sajnálom az ottmaradottakat és várom, hogy hátha tévedek.
Imi
2016-08-04 08:28:00
spartakusz
Te olyan sötét vagy, hogy a sötétség elbújik mögötted. Hogy jössz te ahoz hgy kijavitsad Bene Gábort és Kubinyi tamást? Ilyeneket írsz:
"sajnos azt nem mondta meg közérthetően, hogy miért! Én pótolóm röviden"
Amit pótolsz, az a rendőreszeddel elkapott néhány foszlány, de az egészről semmit nem tudsz. Ne okoskodj, kotródj a helyedre és figyelj. Maradj csöndben, ez nem volt komcsi fakabátok gyakorlótere, itt te senkit nem oktathatsz ki, mert mindenki műveltebb nálad.
wk.szilvia
2016-08-03 15:39:46
wk.szilvia
2016-08-03 14:21:21
Régi Jobbikos
2016-08-03 09:36:47
Fényfia
Amit Posta imre ir, az részben igaz, a szabadságharc a Habsburg vezette elnyomás ellen folyt, ennek része a pénzvilág, de a kettő összetartozik. Nincs jó habsburg király, ebben óriásit téved P. Imre és Vonához közelit. Kossuth apánk a legtöbbet tett a hazáért, a német származású nagymamákkal hangulatot kelteni ellene becstelen dolog. Nekem az Álmos király akadémián és az ÁK tévében sokkal igazabb elemzések vannak.
wk.szilvia
2016-08-03 00:08:42
Fényfia
2016-08-02 23:25:31